Popularny cement – CX 5

Znany wszystkim cement montażowy – CX 5 Ceresit posiada naprawdę wspaniałe właściwości mechaniczne oraz techniczne. Produkt jest przede wszystkim łatwo dostępny, więc każdy może bez problemu znaleźć go na półkach w sklepach budowlanych.

Cement montażowy

Ten cement stosowany jest przez doświadczonych oraz profesjonalnych budowlańców niemalże każdego dnia. Z pomocą tego preparatu można zakotwiczyć w betonie, zarówno metalowe, jak i plastikowe elementy. Trzeba przyznać, że jest to ogromna zaleta. Połączone nim powierzchnie pozostaną bardzo stabilne oraz wytrzymałe. Wiele osób zastanawia się, jakie elementy połączy ten fantastyczny preparat. Otóż, wyróżnić można głównie:

  • plastik,
  • beton,
  • cement,
  • mur.

Doskonały cement

CX 5 Ceresit (zobacz) cechuje się doskonałą przyczepnością, dzięki czemu gwarantuje pewne trzymanie poszczególnych elementów. Wbrew powszechnemu przekonaniu cement montażowy nie ulega wysychaniu – odpowiednie utwardzanie wymaga utrzymania odpowiedniej zawartości wilgoci. Worki cementu zwykle mają wydrukowane na nich ostrzeżenia dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa, ponieważ cement jest nie tylko wysoce alkaliczny, ale proces wiązania jest egzotermiczny. Niektóre pierwiastki śladowe, takie jak chrom, z zanieczyszczeń naturalnie występujących w surowcach używanych do produkcji cementu mogą powodować alergiczne zapalenie skóry. Do cementu często dodaje się środki redukujące, takie jak siarczan żelazawy, który jest mniej szkodliwym składnikiem. Produkcja cementu wpływa na środowisko na wszystkich etapach procesu. Obejmują one emisje zanieczyszczeń w powietrzu w postaci pyłu, gazów, hałasu i wibracji podczas obsługi maszyn. Podczas stosowania cementu montażowego trzeba więc być bardzo ostrożnym i wykonywać swoją pracę w sposób odpowiedzialny oraz profesjonalny. Jest to bardzo ważne.