Mapei Primer G

Mapei Primer G jest dyspersją wodną specjalnych żywic syntetycznych, które po nałożeniu na dowolną powierzchnię wysychają tworząc elastyczną, zwartą, błyszczącą powłokę, która w razie potrzeby konsoliduje powierzchnię.

Idealny produkt w budownictwie

Mapei Primer G na Budujmy.eu poprawia również przyczepność związków wygładzających, farby, kleju do tapet, kleju do płytek i zaprawy do tynków. Produkt znacznie ułatwia usuwanie tapet i zmniejsza ilość kleju używanego do tapetowania. W przypadku stosowania przed nałożeniem natryskowych tynków, Primer G zapobiega nadmiernemu wchłanianiu wody przez podłoże, przedłuża czas wykańczania i pomaga zapobiegać pęknięciom skurczowym. Wiele osób zastanawia się gdzie używać produkt. Otóż, można go stosować, na przykład:

  • do obróbki powierzchni gipsowych przed mocowaniem płytek ceramicznych,
  • jako warstwa kotwiąca do tynków natryskowych na bazie gipsu,
  • do poprawy wiązania związków wygładzających na powierzchniach cementowych, gipsowych, asfaltowych, ceramicznych i marmurowych

Zalety produktu

Primer G jest niepalny i dlatego może być stosowany w zamkniętych, niewentylowanych pomieszczeniach bez konieczności podejmowania jakichkolwiek środków ostrożności. Produkt nie uszczelnia wodoodpornych podłoży gipsowych, chociaż znacznie zmniejsza ich porowatość i absorpcję. Warto również pamiętać o tym, aby nie nakładać preparatu na powierzchnie magnezowe. Mapei Primer G nie jest zalecany do zastosowań zewnętrznych lub tam, gdzie występuje wilgoć wznosząca. Przed aplikacją preparatu, podłoże musi być czyste, suche i pozbawione olejów, tłuszczu, mleczka cementowego oraz pozostałości farb. Dzięki temu produkt będzie się doskonale trzymał. Preparat dostępny jest w każdym sklepie budowlanym i kosztuje naprawdę niewiele, właśnie dlatego warto w niego zainwestować swoje pieniądze.